UROCZYSTE SPOTKANIE W OŚRODKU PROMOCI KULTURY "GAUDE MATER"- WSPOMNIENIE
W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, 23 września 2015 r. o godzinie 17-tej, odbyło się spotkanie z okazji 15-lecia klubu Literackiego Złota Jesień połączone z promocją książki „W kręgu lat, w kręgu przyjaciół”. Uroczystość poprowadziła pani Barbara Strzelbicka. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Gaude Mater- pan Tadeusz Piersiak, który podziękował wszystkim za przybycie na zorganizowany wieczór. Pani Irena Biełuńska opowiedziała o historii klubu. Prowadząca wręczyła „Podziękowania” osobom, którzy wspierali klub, a następnie opowiedziała o książce „W kręgu lat, w kręgu przyjaciół”.
Na jubileuszu tym własne utwory przedstawili panie: Irena Biełuńska („Optymizm”), Barbara Drożdż („Ziemia Częstochowska”), Zygfryda Coner („Kto to zrobił”), Irena Krawczyk („Czas”), Alicja Nowak („Kronika”), Ola Szymańska („Wakacje”), Anna Jabłońska („Bukiet kwiatów”), Wanda Sowińska („Mijają lata”), Paulina Surma („Powrót”), Anna Jędryka („Jesień w Zakopanem”), Barbara Strzelbicka („Teraz”) oraz panowie: Marian Lenartowicz („Westchnienie”), Artur Gielezy („Śnieżna przygoda”), Włodzimierz Blukacz („Miłość”), Lech Grochulski („Myślałem”).
Uczciliśmy też te osoby, które odeszły na drugi świat. Wiersze ich przeczytały panie: Barbara Drożdż ( „ Nie zgasła” Olgi Bąkowskiej), Irena Krawczyk ( „Tęsknota” Janiny Harciarek),
Wanda Sowińska („Przyszedł człowiek” Teresy Nengo- Tomzik), Joanna Szymańska („Lato oczekiwania” Marianny Falkowskiej).
Na spotkaniu nie zabrakło elementu muzycznego w postaci muzycznej interpretacji poezji, które zaśpiewała pani Barbara Wierzbicka przy akompaniamencie pana Jacka Stawiarskiego.
Na jubileuszu tym własne utwory przedstawili panie: Irena Biełuńska („Optymizm”), Barbara Drożdż („Ziemia Częstochowska”), Zygfryda Coner („Kto to zrobił”), Irena Krawczyk („Czas”), Alicja Nowak („Kronika”), Ola Szymańska („Wakacje”), Anna Jabłońska („Bukiet kwiatów”), Wanda Sowińska („Mijają lata”), Paulina Surma („Powrót”), Anna Jędryka („Jesień w Zakopanem”), Barbara Strzelbicka („Teraz”) oraz panowie: Marian Lenartowicz („Westchnienie”), Artur Gielezy („Śnieżna przygoda”), Włodzimierz Blukacz („Miłość”), Lech Grochulski („Myślałem”).
Uczciliśmy też te osoby, które odeszły na drugi świat. Wiersze ich przeczytały panie: Barbara Drożdż ( „ Nie zgasła” Olgi Bąkowskiej), Irena Krawczyk ( „Tęsknota” Janiny Harciarek),
Wanda Sowińska („Przyszedł człowiek” Teresy Nengo- Tomzik), Joanna Szymańska („Lato oczekiwania” Marianny Falkowskiej).
Na spotkaniu nie zabrakło elementu muzycznego w postaci muzycznej interpretacji poezji, które zaśpiewała pani Barbara Wierzbicka przy akompaniamencie pana Jacka Stawiarskiego.








Komentarze
Prześlij komentarz